Kodumaised parimad tegijad, Heralds käsitöö kompvekid, kingitused

Heralds – ainulaadsete maitsetega käsitöökompvekid, mille kaunile pakendile saad oma sõnumi jätta. Ideaalne kinkimiseks!

Nõmmel kõrgete mändide all, vaikses tupiktänavas on üks väike armas hoov ja seal suurema maja kõrval asub pisike eraldi majake, kus valmivad väga erilised käsitöökompvekid. Tegemist on perenaise Danoa unistuse täitumisega rakendada oma loomingulisust läbi maitsvate kommide ja nende pakendamise ainulaadsetesse karpidesse. Heraldsi nimelises kommitöökojas valmivad kommikarbid on kui õnnitluskaardid, millele iga inimene saab spetsiaalse pühenduse tellida.

Toidu valmistamine on olnud kommimeistri suguvõsas au sees juba mitu põlvkonda. Ka tema ema valmistab imemaitsvaid toite ja ema ema oli töötanud suisa kokana. Kui varasemalt meeldis Danoale peamiselt kooke küpsetada, siis mõned aastad tagasi tekkis tal suurem huvi käsitöökommide vastu.

Danoa selgitab:
„Hakkasin katsetama erinevaid kommiretsepte. Toidukeemia maailma sukeldumine on toredalt värskendav. Arvestades mu varasemaid tegevusi, on see minu jaoks uus valdkond ja seetõttu pakub hulgaliselt avastamisrõõmu ja põnevust. Mõte avada oma kommitöökoda tekkis rohke positiivse tagasiside peale, sest juba mõnda aega valmistasin komme kingituseks oma lähedastele ja sõpradele, kellele mu kommid alati väga maitsesid.“

Danoa viimane töökoht enne Heraldsit oli naisteajakirjas, kus ta oli tegevtoimetajaks. Seal sai ta tegeleda palju kirjutamisega ning seeläbi oma loomingulist eneseteostust väljendada. Enne seda oli ta seotud muusikamaailmaga, korraldas üritusi ning veidi nooremana tegeles tuletantsijana. Lisaks on tema hobideks olnud videokunst ja muusikategemine.

„Võib öelda, et loomingulisus on üks mind iseloomustav sõna. Teiseks on ettevõtlikkus. Minus on alati olnud suur vajadus “oma asja” tegemise järgi. Just see on põhjus, miks ma täna siin olen, kus ma olen. Kuna Heralds on 100% “minu asi”, siis olen ma sellele ka täielikult pühendunud ja vean seda kogu südamega. Tunnen, et niimoodi ongi minu jaoks kõige õigem. 

Samuti pean oluliseks, et ma saan olla nö ise oma aja peremees. Sellepärast sobib mulle hästi, et mu töökoht asub kohe üle õue“.

Algusest lõpuni oma kätega ülesehitatud

Kommimaja ehitamise algkapital tuli suures osas Töötukassa ettevõtlustoetusest, mis seadis ette kindla tähtaja rajatise valmimiseks. Ehitamise võttis peamiselt enda peale Danoa mees, kes aga oli oma projektidega hõivatud nii kaua, et nad said ehitustöödega alustada alles hilissügisel. See tähendas, et peagi läks väljas külmaks ja ehitamine väga keerukaks. Majakese valmimine võttis seega rohkem aega ja protsess oli miinuskraadidega kordi tülikam. Aega kulus mitmetele tegevustele, mis normaalsel aastaajal ehitamise korral oleks sootuks ära jäänud. Näiteks lumerookimised ja kinni katmised. Samuti immutamised, sest iga detaili tuli enne kasutamist üle öö elumajas kuivatada.

Ka tekkis tol ajal ehitusmaterjalide defitsiit ning asendamisvajaduse tõttu läksid osad tööd kallimaks, osad ajamahukamaks. Kommimeistrit motiveeris raskuseid trotsima siht silme ees, kus ta vaimusilmas nägi end oma armsas tulevases köögis komme valmistamas. Tema meest aga soov, et mootorratta ilmade saabumisel oleks töökoda valmis. Ja tõepoolest, ühisel jõul saidki nad 2022 kevadeks kommimaja valmis ning Danoa sai tootmisega pihta hakata. 

Kodumaised parimad tegijad, Heralds käsitöö kompvekid, kingitused

Eluilu ja töönauding iga kommipartii sees

„Et kommimaja paikneb meie oma koduaias, siis kõige enam valmistab mulle minu töö juures rõõmu lihtsalt see idüll, kui ma valmistan enda kätega ehitatud valgusküllases töökojas oma retsepti järgi trühvleid, samal ajal kui taustaks mängib mõnus muusika ja suurtest akendest paistab, kuidas mees toimetab hoovis oma toimetamisi ja poeg turnib sirelipõõsa otsas või jälgib niisama kanu siblimas.“

Lisaks töötegemise idüllile pakub kommimeistri amet helgeid emotsioone, sest Heraldsi kommikarpe tellivad tihti inimesed, kes võtavad kingitust tehes isiklikuma lähenemise ning soovivad kingisaajat erilisel viisil meeles pidada ja väärtustada.

“Kliendid on väga südamlikud. Näen oma töös hästi palju armastust ja hoolivust, mida kommikarbile trükitavate sõnumitega edastatakse. Minul on suur au, et saan aidata neid tähenduslikke pühendusi, tervitusi, soove ja tänusõnu oma kommikarpide abil edasi anda.“

Kompvekid kui magusad sõnumitoojad

Heraldsi käsitööna valmistatud šokolaaditrühvlid sobivad ideaalselt kingituseks. Igale kommikarbile trükitakse kliendipoolne tervitus. Siit tuleneb ka firma nimi “Heralds”, mis tähendab inglise keeles “sõnumitoojad” – Heraldsi kompvekid on justkui sõnumitoojad, mis kingisaajale tema sõnumi magusasti kohale viivad. Et sõnumijätmise võimalus on Heraldsi puhul üheks olulisimaks osaks, kätkeb ka karbikaant kaunistav motiiv endas Hermese kui Antiik-Kreeka mütoloogiast pärit jumalate sõnumitooja sümboolikat.

Kommide retseptid on Danoa ise välja töötanud ja selles protsessis osaleb kogu tema pere. Kommimeistri perre kuuluvad lisaks temale elukaaslane ja kaks last – 17a tütar ja 5a poeg, kes kõik kriitikat ja soovitusi annavad.

„Kuna mulle meeldib luua täiesti originaalseid kompvekke, siis mujalt neid ei leia. Seega kui mul endalgi mõne Heraldsi kommi järgi isu tekib ei jää muud üle kui sammud kommimaja poole seada, et neid siis endale maiustamiseks valmistada 😊 Retseptide väljatöötamine on nõudnud muidugi hulgaliselt katsetamist. Selle jooksul on kilodeviisi partiisid tuksi läinud, enne, kui olen saavutanud soovitud tulemuse. Ja mis puutub šokolaadi, siis see on täiesti omaette teadus. Šokolaadi tempereerimine on üpris keeruline protsess.“

Eelised teiste tootjate ja pakkujate ees

Heraldsi põhiliseks eeliseks on see, et kommikarbile saab lasta trükkida täpselt need sõnad, mida kinkija kingisaajale öelda soovib. Teadaolevalt ükski teine Eesti kommitöökoda niisugust võimalust iga üksiku karbi korral ei paku.

Samuti on eeliseks asjaolu, et kommitöökoda asub kommimeistri enda koduhoovis, mis võimaldab tellimustele kiiresti reageerida. Näiteks on Heraldsi poole pöördutud ka õhtusel tunnil, kui kommikarpi vajatakse juba järgmise päeva hommikuks.

Kolmandaks eeliseks on kommid ise, sest kuskilt mujalt pole võimalik samasuguseid tellida. Erinevalt levinud vormimeetodist, valmivad Heraldsi kommid klassikalises tehnikas. See tähendab, et kõik kommid on ükshaaval rullitud ja trühvlikahvli abil šokolaadiglasuuri sisse tipitud. Kuigi see protsess on töömahukam, on tulemus seda väärt, sest nii on iga kompvek omanäoline nagu väike eraldiseisev kunstiteos.

Millistel puhkudel sobib Heraldsi kommikarpi kinkida:

  • Üllata sünnipäevalast või juubilari personaalse õnnitlusega
  • Pea meeles kolleege ja kallimaid erinevate tähtpäevade ja elusündmuste puhul
  • Nimelised kahe-kommi-karbikesed sobivad suurepäraselt pidulikel puhkudel peokülalistele väikseks meeneks (pulmad, juubelid, firmaüritused jne). Asetades minikarbid taldrikute kõrvale, on need ühtlasi ilus viis, kuidas tähistada külaliste istekohti lauas.
  • Tunnusta lähedasi ja sõpru võitude ja saavutuste korral
  • Jaga töötajatele kiitust heade tulemuste eest
  • Autasusta võistlejaid ja mängijaid firma- ja eraüritustel
  • Täna oma partnereid meeldiva koostöö eest
  • Õnnitle koolilõpetajaid ja õpetajaid isikliku pühendusega
  • Alati ei pea kingitus olema teistele, iga kell võib maitsvate käsitöökompvekkidega premeerida ka iseennast 😉 

Hinnad ja tellimine

Hinnad sõltuvad karbi suurusest ja sordist, aga ka tellimuse mahust. Teatud summast rakendub hindadele soodustus ja tasuta saatmine pakiautomaati. Sõnumi trükkimise eest eraldi juurde maksa ei pea. Lähemat infot leiab Heraldsi e-poest https://heralds.ee/pood/

2 thoughts on “Heralds – ainulaadsete maitsetega käsitöökompvekid, mille kaunile pakendile saad oma sõnumi jätta. Ideaalne kinkimiseks!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga