Kodumaised parimad tegijad, Ketlin Kuuskne, Fit Prana personaaltreener

Ketlini lugu ülekaalulisest toitumishäiretega noorest Fit Prana tervisliku toitumise ja treeningute juhendajaks, mentoriks ning kahekordseks Wellness fitnessi Eesti meistriks.

Ketlin Kuuskne on treeningute juhendaja nii Tallinnas, Tabasalus kui ka Keilas, õpetab toitumist ja treeningute füsioloogiat, on mentoriks ja lisaks veel kahekordne wellness fitnessi Eesti Meister. Tema peamisteks klientideks on nii mehed kui ka naised igas vanuses, aga peamiselt jääb vanusevahemik 20-45 eluaasta vahele.

Täiesti uudse teenusena alustab ta väikegruppide intensiivkursustega Tabasalus, aga peatselt ka Tallinnas ja Keilas. Sellest kõigest tuleb täpsemalt juttu selle artikli teises pooles.

Tema tänane valdkond ei ole aga juhuslik, vaid ta jõudis selleni läbi väga isikliku ja ka valusa teekonna. Kõik läbielatu on olnud aga väga tugevaks motivaatoriks teisi aidata – lootuses, et teised saavad just selle abi, mida ta ise kunagi vajas, kuid tol ajal ei olnud seda toetust kuskilt saada.

Tule jälgima Kodumaised.ee Facebooki lehte: https://www.facebook.com/kodumaised

Loe kommentaare, kommenteeri ise, jälgi ja jaga postitusi.

Nii saad anda ka oma panuse, et Eesti tegijate lood jõuaksid võimalikult paljudeni ja seeläbi aidata kohalikul majandusel uuesti jalad alla saada. Mida tugevam on just meie enda Eesti kapitalil põhinev ettevõtlus, seda kindlam on siinse elu normaalne säilimine. Tänaseks moodustavad Eestis 95% ettevõtest just vähem, kui 10 töötajaga väikesed ettevõtted, kes annavad tööd enam kui poolele elanikkonnale.

Ketlin oli noorena ülekaaluline ja kannatas toitumishäirete all

Ketlin oli 12 aastane, kui hakkas tundma enda keha osas viha ja ta soovis muutuda – olla sale ja iseendale rohkem meeldida. Sellel ajal ei olnud ta üldsegi teadlik, et need mõtted ja tunded ei olnud tegelikult tingitud kaalunumbrist, vaid eelkõige sellest, mis toimus tema peas. Tänaseks on olemas teadmine, et endasse suhtumine ja enese aktsepteerimine ongi vundament, mille peale tuleb ehitada tervislik eluviis ja see kajastub meie välises kestas ehk meie peegelpildis ka siis positiivselt.

Aga noore tüdrukuna polnud tal veel neid teadmisi. Pigem hakkas ta huvi tundma, millised toitumisnipid aitavad saledaks saada, millised tabletid mõjutavad figuuri – magusaisu vähendajad, „rasvapõletajad“, kui palju tuleb hakata trenni tegema jms. Ta hankis infot suvalistest interneti foorumitest, artiklitest ja erinevatest ajakirjadest – ta proovis erinevaid ekstreemseid dieete, võtteid, tablette ja isegi läks nii kaugele, et kandis püksirihma talje ümber üli pingule tõmmatuna riiete all lootuses, et see teeb teda kõhnemaks.

Ketlin kannatas seda kõike vihaga ja hakkas lisaks veel salaja jooksmas käima. Ta püüdis seda varjata hirmus, et keegi võib teda näha järgneb avalik hukkamõist: „näe, see paksmagu üritab alla võtta“.

15. aastaselt õnnestus tal suvega päris palju kaalust alla võtta, millele järgnesid ka mitmete inimeste kiidusõnad, mis loomulikult mõjusid noorele tüdrukule julgustavalt ja see andis talle ainult hasarti juurde, kuid tõukas ka koheselt hoopis üle piiri. Oma 155cm pikkuse juures kaalus ta lõpuks alla 40kg. Tervis läks täiesti korrast ära, millest ta sai aru alles seejärel, kui menstruatsioon oli juba mitu kuud vahele jäänud. Suurest ehmatusest hakkas ta üle sööma, pidades niiviisi tervist figuurist olulisemaks. Küll aga tõi see kaasa ülekilod ja taaskord muutus ta enda jaoks „paksuks ja koledaks“, hakkas end häbenema ning muutus õnnetuks ning kinniseks.

Kannatustejada jätkus uue näljutamisega

Peatselt muutus taas välimus tervisest olulisemaks ja nii algas ka uus ring näljutamises. Küll aga ei muutunud seekord kaalunumber ja välimus samas suunas. Ketlin muutus järjest „pehmemaks“. Ta järeldas, et tuleb süüa veel vähem ja joosta veelgi rohkem – sest see on ju see allavõtmise saladus, mida kõikjal suurelt kuulutatakse. Tüdruk oli sellel ajal kõigest 18 aastane.

Ketlin ise kirjeldab seda aega järgmiselt:

„Suur nälg ja isud ajendasid mind pidama nn. patupäeva kord nädalas, mis muutus täielikuks hullunud söömise orgiaks. Ilma naljata – ma toppisin hullunult sisse kõike, mis oli söödav materjal, ilma et see oleks üldse maitsev. Kui ühest söögikorrast toibusin, tundsin et ma ei taha seda enda sisse ja kahetsus oli nii suur, et ma toppisin näpud kurku ja oksendasin selle välja.

Tühja maoga aga meenus, et minu pidupäev ei ole läbi ja ma pole veel täitnud mingeid isusid, mis läinud nädala jooksul tekkinud olid ja algas uus toppimine. See oli minu buliimia “laine”. See kestis ikka mõni aasta, vahel intensiivsemalt, vahel harvem.“

Kolmas „laine“ oli siis, kui ta hakkas kaloreid ja makro toitaineid lugema. Muutudes sellest nii sõltuvusse, et ei suutnud enam midagi süüa, mis polnud kalkuleeritud. Hetkedel, kui polnud aega arvestust teha, kuid kõht oli tühi, siis tekkis täielik paanika „tahab, aga ei tohi“ teemal. Ketlini sõnul oli see ikka väga tõsine paanika.

Ühel hetkel tuli aga muutus

„Järjest enam aga kõige selle taustal olin ma ikka uudishimulik uue info vastu ja ühel hetkel käis minus täielik klõps: mina nüüd tahan aru saada, mis protsessid päriselt kehas toimuvad! Miks ma muutusin järjest pehmemaks kui ma hakkasin uuesti nälgima? Ja muud miljon küsimust vajasid vastust. Hakkasin teise lähenemisega infot otsima ja see polnud kerge, sest ei olnud leida, et keegi pakuks sellist teavet kompaktselt, lihtinimese jaoks.“

Just sellel põhjusel pakubki Ketlin seda teavet täna ise. Ta on pannud kokku õpetused, mida inimese keha toidust vajab ja kuidas need protsessid organismis toimuvad.

Alles peale oma keha mõistmist on võimalik päriselt iseendaga paremaid suhted luua. Pealiskaudsed juhised sellest, mis toidud on kasulikud ja mis mitte, ei vii kuigi kaugele. Motivatsioon neist reeglitest kinni pidada on samuti väga habras. Aga põhjalik teadmine, kuidas enda keha päriselt tervislikul tasandil toetada või kuidas seda seni kahjustatud on – see on juba täiesti teine tasand. Ketlin õpib ka ise jätkuvalt edasi ja tema teadmised ning edasiantav pagas täieneb koos õpingutega.

„Tänaseks olen küll saavutanud enda keha ja meelega väga head suhted, selle tõestuseks võin tuua ka tugevad tulemused kulturismi- ja fitnessi võistlustelt (olen kahekordne Eesti meister wellness fitness kategoorias – 2020. ja 2021. aastatel).

Olen aidanud sadu inimesi alates 2013 aastast.“

Ketlin pakub suures plaanis kolme teenust

  • Juhendatud treeningud
  • Õpetab toitumist ja treeningute füsioloogiat
  • Mentorlus

Mentorlus on vajalik tööriist selleks, et õppida leidma lahendusi. Vundamendiks on teadmised, mida teha ja miks teha. Selleks, et uued harjumused püsiksid rutiinis, on meil tihtipeale abi vaja. Siinkohal aitabki Ketlin leida need kohad, mis on inimestele endile takistuseks ja sealt saab juba leida lahendused, kuidas liikuda edasi.

Ketlin ei ole kinni üheski jäigas programmis, vaid juhendab leidma just igaühe enda jaoks meeldivaid tervislikke lahendusi – milline trenn sobib ja millised käitumismaneerid on võimalik igaühe ellu sisse ehitada. Kõik need kolm teenust on nagu omavahel ideaalselt kokku sobituvad puzzle tükid, mis edukalt toetavad teineteist. Teadmised, personaalne tegevusplaan ja seejärel tegevuste juures püsimine – see on edu valem.

Tegelikkuses on teenuste nimekiri isegi pikem, sest Ketlin ka ise otsib pidevalt nende väärtuste jagamiseks erinevaid väljundeid – aegajalt korraldab ta kursuseid, pakub lisaks eratreeningutele ka grupitrenne, on kirjutanud mitmeid raamatuid, peab tegevuste kohta sotsiaalmeedias blogi jne.

„Minu lähenemise juures suurimaks eripäraks ongi soov anda edasi teadlikkus ja õpetada inimesi ise enda eluviisi juhtima. Ma ei soovi panna kliente endast sõltuma, vaid vastupidi, anda päriselt midagi nii kasulikku. Midagi sellist, mis ma personaalselt olen ise kunagi vajanud.

Teine suur eripära on terviklik lähenemine: aitan kogu eluviisi panna kliendi enda jaoks klappima nii, et ta saaks tunda end igas mõttes tervislikumalt ja aina paremini. Seda saamegi just mentorluse töövormis käsitleda. Jäigad pealesurutud programmid ei ole tervislik lähenemine.“

Uus teenus – väikegruppide intensiivkursus

Täiesti uudne ja värske programmiga sai alustatud nüüd selle aasta (2023) algul, mis on mõeldud väikegruppidele intensiivkursusena, kus on kokku kombineerinud kõik kolm puzzle tükki: treeningud, toitumiskool ja mentorlus, seda kõike iganädalaselt püsivalt ja tegevusplaanid paneb iga inimese jaoks personaalsel tasandil paika. Ketlin ise on sellest mõttest väga elevil, see on eepiliselt põhjalik ja arvan, et selle programmi puhul on muutused kindlasti garanteeritud ja pole isegi võimalik, et see tulemusi ei annaks!

„Alustan esialgu kahe grupiga veebruaris Tabasalus (hetkel on sinna veel paar vaba kohta ). Ja ma plaanin meie grupitööd blogida postitustena sotsiaalmeedias.

Hiljem korraldan selliseid programme veel ja pakun ka Keilas ja Tallinnas.“

Tulevikuplaanid ja edasised suunad

„Inspiratsioon on minus pulbitsemas pidevalt, ideed on lennukad ja kõiki ma isegi kohe ei avalda, mulle meeldib üllatada oma jälgijaid.

Üks suund, millele ma rohkem rõhku soovin nüüd panna, on mentorlus. See on hädavajalik töövorm neile, kes juba teavad, mida teha, kuid ei suuda soovitud harjumuste juures püsida. Kõigel on alati põhjus, lihtsalt laiskus ei ole tegelik põhjus. Koos saamegi erinevaid lähenemisi kasutades leida tegelikud takistused, need eemaldada ja luua kokku sellise eluviisi, mida on meeldiv ja seega ka jätkusuutlik hoidma jääda.

Ainult toitumis- ja trennikavast ei piisa, et luua tervislik pilt kogu enda eluviisist. See ei tähenda, et see peaks olema raske. Lihtsalt on vaja natukene abi – sellepärast ongi inimesed loodud sotsiaalseteks olevusteks.

Liigun aga ka Eestist väljapoole, mulle pakub huvi teha koostööd ka välismaalastega. Selleks avaldasin ma hiljuti viis inglise keelset lühikest õpperaamatut, mis on saadaval Amazonis (nii e-raamatu kujul kui füüsilise raamatuna) ja lõin inglise keelse kodulehe. Raamatud on kõige lihtsam leida minu nime järgi Amazoni otsingust.“

Täpsem info treeningute, kursuste ja muude teenuste kohta

Jõusaali treeningud: Keila Tervisekeskuses, Tabasalu Keskuse 24/7-fitnessis, Tabasalu Spordikompleksis, Tallinnas Laki tänava 24/7-fitnessis.

Eratreeningud kodustes tingimustes vastavalt kokkuleppele, kas Ketlini või siis kliendi juures, õues saab teha nii lihas- kui jooksutrenne.

Toitumiskoolitus käib suures osas veebi teel, millest aga viimane tund on kindlasti kontakt-kohtumisel kokkulepitud asukohas.

Mentorlus vastavalt kokkuleppele kas veebi teel või mõlemale sobivas asukohas kontaktis.

Ketlin Kuuskne ja Fit Prana kontaktid

Instagram: fit_prana – https://www.instagram.com/fit_prana/

Facebook: Fit Prana – https://www.facebook.com/FitPranaLifestyle

E-Post: info@fitprana.ee

Koduleht: https://www.fitprana.com

Teenuste nimekiri:

  • Eratrenn, 45 €
    Sinu eesmärkide ja vajaduste kaardistamine, personaalne tegevusplaan, trenn koos tehnika õpetuste ja treenituse selgitustega, treeningkava.
  • Toitumiskoolitus, 200 €
    Hetkeolukorra põhjalik analüüs
    Muudatuste soovitused koos selgitustega
    Kaks personaalset toitumiskava
    Neli toitumistundi videokoolitusena: kuidas meie keha tegelikult toimib, miks ta midagi vajab jne
    Üks tund toitumise koolituse kokkuvõtteks ja õpetused, kuidas ise enda toitumist juhtima hakata
    Progressi analüüs
  • 12nädala programm, 500 €
    Personaalne eesmärkide, vajaduste ja tegevuste kaardistamine
    Kogu toitumiskoolituse pakett (loe ülevalt poolt), 8 eratrenni koos treeningkavadega (sisu täpsemalt toodud üleval pool)
    Progressi analüüs ja vastav tegevusplaani korrigeerimine
    Pidev tugi
    Kestus: 12 nädalat, kohtumised kord nädalas
  • Väikegrupi programm, 350 €
    Alustuseks personaalne eesmärkide ja hetkeolukorra kaardistamine
    Personaalne tegevusplaani paika panek
    Kord nädalas jõusaali trenn koos väikegrupiga
    Omavaheline info vahetus grupisiseselt, sh kavade jagamine
    Kord nädalas tiimi miiting arenguvestluseks: pidev aruandlus
    Toitumiskoolitus
    Personaalne toitumisjuhiste paika panek
    Kestus 12 nädalat
  • Mentorlus
    Eesmärkide kaardistamine, hetkeolukorra registreerimine
    Tegevusplaani loomine
    Lühemate tegevuste paika panek
    Vastava ajaraamistiku tegevuste hindamine
    Vestlusel hindamiste analüüs ja sellest tulenevate lahenduste leidmine, uute tegevuste kaardistamine
    Kohtumiste sagedus kokkuleppeline, vastavalt vajadusele
    Hind vastavalt kohtumiste sagedusele
  • Rühmatreeningud Tabasalu Keskuse 24/7fitnessis ja Tabasalu Spordikompleksis.
  • Ketlin on avatud ka igasugu muudele pakkumistele, anda mingile kollektiivile kursuseid, treeninguid, mentorlus-programm või loengut/loengute sarja

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga