Kodumaised.ee Eesti parimad tegijad, ettevõtjate lood

Kodumaised.ee – aitame Eesti ettevõtluse uuesti jalule – põnevad lood ja pildid kodumaistest ettevõtlikest inimestest, nende tegevusest, toodetest ja teenustest.  

Tänane Eesti ettevõtluskeskkond on viimaste aastatega oluliselt muutunud. Kui algselt mõjutas turgu tugevalt koroonaga seotud piirangud, siis sellele järgnes koheselt sõda Ukrainas ja mõlema perioodi jooksul kasvasid oluliselt energiate hinnad. Väga keeruliseks on läinud just väikestel ettevõtjatel, sest tegevuskulud on väga palju kasvanud ja samal ajal turundus- ja reklaamivõimalused kahanenud oluliselt. Keeruline on oma teenuste, toodete ja sõnumitega jõuda klientideni. Olen ise ettevõtlusega seotud juba eelmise sajandi lõpust ja olnud tegev mitmes IT ja turundusvaldkonna ettevõttes, loonud oma fotostuudio (Tarvo Alev Fotostuudio) ja aidanud mitmeid ettevõtteid erinevate IT, reklaami- ja turundusteemadega.

Seetõttu olen igati teadlik, mis turul toimub ning näinud väga lähedalt, kuidas ettevõtjad on tänaseks raskustes. Olgu selleks siis väikesed perefirmad, majutusasutused, käsitööd pakkuvad või mistahes muude teenuste ja toodetega tegelevad ettevõtted, siis kõikidel on üsna sarnane mure – kuidas jääda ellu ning oma tooteid/teenuseid paremini turundada ja turustada.

Seisma jäänud blogileht vajas uut väljundit ja hingamist

Olen tänaseks viis aastat vahelduva eduga kirjutanud oma blogi, mille sisu on ka aastate jooksul üsna palju muutunud ja selle fookus kõikunud vastavalt sellele, mis mu elus on oluline olnud või millele olen pidanud tähtsaks tähelepanu osutada. Küll aga viimasel aastal on blogi seisnud ja pole seal enam midagi kirjutanud. Ühelt poolt oli ka seni tehtu juba end ammendanud ja pikemat aega olen mõtisklenud, mida selle keskkonnaga ette võtta.

Ühel hetkel hakkaski peas idanema idee luua keskkond, millega saaksin aidata kaasa meie ettevõtluskeskkonna parandamisele ja pakkuda just seda kõike, mida ise kõige paremini valdan – kirjutamine, turundamine, fotograafia. Ühelt poolt saan aidata teisi ettevõtjaid ja samal ajal üles ehitada enda väikese ettevõtmise tehes just seda, mis mul endal silmad särama paneb.

Facebooki leht asub aadressil: https://www.facebook.com/kodumaised
Hakka kindlasti lehte jälgima, sest üsna peatselt on seal juba rohkelt lugemist ja vaatamist.

Kodumaised.ee on Eesti parimate tegijate lood

Kodumaised.ee on uus internetikeskkond, mis koosneb esialgu veebiportaalist ja samanimelisest Facebooki lehest, kus avaldame erinevate ettevõtjate lugusid, pilte ja kampaaniaid. Meie facebooki lehel on tänaseks üle 10 000 aktiivse jälgija ja sealt kaudu on juba lihtsam jõuda potentsiaalsete klientideni.

Esimeses etapis on plaanis kirjutada ettevõtjatest, nende teenustest ja toodete valmimisest sisukad ja põnevad lood, mille juurde loon kaunid fotod, mis juba ise räägivad suure osa loost – on ju teada, et üks pilt ütleb enam, kui tuhat sõna. Veebiportaali juures on ka võimalus liituda e-maili listiga, mille kaudu on veel üks kanal, kuidas saab jõuda juba personaalsema kontaktini. E-maili listiga on võimalus lihtsalt liituda ja samas ka lihtne välja astuda – seega ei ole vaja karta, et e-posti aadressile tuleb ebasoovitat sisu. Saadame sinna lugude kokkuvõtteid ja vahel ka projekti tutvustavat infot.

Oma loodavates lugudes ei soovi siiski kirjutada kuivasid ja igavaid reklaamartikleid, vaid pigem sisukaid ja põnevaid lugusid, mille kaudu välja tuua ettevõtjate ja nende ettevõtmiste tegelikku sisu, kirjeldada, miks ja kuidas on nad oma tegevuse juurde jõudnud ning milliseid tagasilööke saanud, kuid kindlasti ka seda, mis pakub neile selle tegevuse juures kõige enam rõõmu ja milliseid positiivseid elamusi on kogenud.

Tulevikuplaanid ja edasised sammud

Ideid on hetkel palju, kuid nagu siin elus ikka, siis tuleb edasi liikuda samm-sammu haaval, sest kõike korraga lihtsalt ei jõua. Hetkel ongi käsil esimene etapp, milleks on projekti käivitamine ja esmase tuntuse kogumine. Loodan jõuda oma tegevusega ettevõtjate huviorbiiti ja luua teenust, mis on ka neile reaalselt kasulik ja tulutoov.

Sealt edasi on rohkelt mõtteid ja arendusplaane, mida esialgu ei tahaks veel väga avalikult välja tuua, sest ühelt poolt võtaks see ära põnevuse ja teiselt poolt ei tahaks jagada lubadusi, mille täitmise osas esialgu veel 100% kindlalt ei julge veksleid välja jagada, kas, millal ja kuidas need realiseeruvad. Iga asi omal ajal.

Iga inimene saab anda oma panuse ja seeläbi aidata kõiki teisi

Oleme näinud viimastel aastatel rohkelt silte sõnadega „hoolime“ ja „aitame“ ning selle käigus ongi ka reaalselt aidatud ja ka hoolitud, kuid selle käigus on siiski väga paljud jäänud ka abita. Läbi kodumaised.ee projekti saab igaüks kaasa aidata ainuüksi seeläbi, et hakkab meie lugude lugejaks ning levitab ja jagab lugusid ka edasi.

Majandus on kui ühtne süsteem, kus kõik on omavahel seotud. Kui ühel hakkab paremini minema, siis sellest saavad osa ka mitmed teised. Kõige olulisem meie väikeses riigis ongi just see omade toetamine ja aitamine – mida rohkem on toimetulevaid väikeseid ettevõtteid, kes suudavad pakkuda tööd ja sissetulekut inimestele, kus kapital jääb Eestisse, siis seda kindlam on ka siinse majanduse püsima jäämine. Näiteks 2022. aastal olid Eestis 95% ettevõtetest, kus töötajate arv alla kümne. Selliseid ettevõtteid oli üle 140 000. Sellest lähtuvalt on just sellised väikesed ettevõtted reaalselt ka kõige suuremad tööandjad Eestis.

Tarvo Alev

Kodumaised.ee projekti autor

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga